Valitse sivu

Luottamushenkilöt

   
NIMI LUOTTAMUSTEHTÄVÄT   PUHELIN SÄHKÖPOSTI
Aaltonen Jukka Sivistyslautakunta vj. 045 266 2929 jukka.aaltonen@ypaja.fi
Ahonen Tapio Keskusvaalilautakunta vj. 0500 596 713 tapio.ahonen@ypaja.fi
Airo Sari KHSHP ky tarkastuslautakunta,
Teknisen lautakunnan lupajaosto vj
050 592 4965 sari.airo@ypaja.fi
Alanko Matti Kunnanvaltuusto
Kunnanhallitus pj.
050 347 9045 matti.alanko@ypaja.fi
Alanko Päivi Tarkastulautakunta 050 320 0711 paivi.alanko@ypaja.fi
Davidsson Voitto Kunnanvaltuusto vj.
Kanta-Hämeen käräjäoikeuden lautamies
Hämeen poliisilaitoksen poliisi neuvottelukunta
Teknisen lautakunnan lupajaosto
045 331 9163 voitto.davidsson@ypaja.fi
Hakamäki Jonna Keskusvaalilautakunta vj.
Sivistyslautakunta vj.
050 395 2030 jonna.hakamaki@ypaja.fi
Heikkilä Joni Valtuusto varajäsen
Tekninen lautakunta varajäsen
045 132 2843 joni.heikkila@ypaja.fi
Heikkilä Markku Kunnanvaltuusto vj.
Hämeen poliisilaitoksen poliisin neuvottelukunnan vj.
Teknisen lautakunnan lupajaosto vj.
041 720 2737 markku.heikkila@ypaja.fi
Heikkilä Piia Kunnanvaltuuston vj.
Kunnanhallituksen vj.
Sivistylautakunta vpj.
KHSHP ky tarkastuslautakunnan vj.
050 560 3246 piia.heikkila@ypaja.fi
Hepomaa Jari Kunnanvaltuusto pj. 040 550 9859 jari.hepomaa@ypaja.fi
Herd Pirkko KHSHP valtuusto vj. 040 681 5877 pirkko.herd@ypaja.fi
Hietamäki Maurits Sivistyslautakunta vj. 040 550 9856 maurits.hietamaki@ypaja.fi
Hirvonen Elina
Kunnanvaltuusto
Kunnanhallitus
FSHKY tarkastuslautakunta vj.
050 301 8258 elina.hirvonen@ypaja.fi
Hollo Markus Kunnanvaltuusto vj.
Tarkastuslautakunta
050 545 1000 markus.hollo@ypaja.fi
Ilvesmäki Mervi Kunnanvaltuusto
Tekninen lautakunta
KHSHP valtuusto
040 584 8029 mervi.ilvesmaki@ypaja.fi
Jaakkola Sampsa Kunnanvaltuusto
Tekninen lautakuna vj.
Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä yhtymävaltuusto vj.
050 053 1824 sampsa.jaakkola@ypaja.fi
Jokio Mirja Kunnanvaltuusto
Kunnanhallitus II vpj.
Keskusvaalilautakunta vj.
Teknisen lautakunnan lupajaosto vj.
 

050 531 8458

mirja.jokio@ypaja.fi
Järvelä Aaro Teknisen lautakunnan lupajaoston vj. 045 253 7279 aaro.jarvela@ypaja.fi
Kalalahti Leena
Kunnanhallitus vj.
Sivistyslautakunta
040 861 8806 leena.kalalahti@ypaja.fi
Kallio Pauliina Kunnanvaltuusto vj. 040 742 4088 pauliina.kallio@ypaja.fi
Kantonen-Heikkilä Heli Kunnanvaltuusto vj.
Tekninen lautakunta vpj.
Teknisen lautakunnan lupajaosto pj.
050 352 5489 heli.kantonen-heikkila@ypaja.fi
Karppelin Aleksi Tarkastuslautakunta vj.
Tekninen lautakunta vj.
044 594 0191 aleksi.karppelin@ypaja.fi
Kähkönen Kalle Keskusvaalilautakunta vj. 050 540 3221 kalle.kahkonen@ypaja.fi
Käpylä Taneli Kunnanvaltuusto
Kunnanhallitus
Tekninen lautakunta
040 037 3730 taneli.kapyla@ypaja.fi
Kärkäinen Isto Kunnanvaltuusto vj.
Kunnanhallitus vj.
040 722 8510 isto.karkainen@ypaja.fi
Laaksonen Niina Kunnanvaltuusto vj.
Tekninen lautakunta
040 752 2590 niina.laaksonen@ypaja.fi
Laine Hanna Kunnanvaltuusto vj.
Tarkastuslautakunta
Tekninen lautakunta vj.
040 526 3986 hanna.laine@ypaja.fi
Lehtinen Hannu Keskusvaalilautakunta vj. 041 432 3823 hannu.lehtinen@ypaja.fi
Lehtinen Miika Keskusvaalilautakunta vj.
Teknisen lautakunnan lupajaosto vj..
0400 495 436 miika.lehtinen@ypaja.fi
Lehtonen Eeva Kunnanvaltuusto vj.
Kunnanhallitus
050 560 8049 eeva.lehtonen@ypaja.fi
Leppälahti Kari Keskusvaalilautakunta vj. 050 534 3391 kari.leppalahti@ypaja.fi
Leppälahti Markku Kunnanvaltuusto
Kunnanhallitus
040 7363290 markku.leppalahti@ypaja.fi
Leppänen Keijo Kunnanvaltuusto vj.
Sivistyslautakunta
050 363 6624 keijo.leppanen@ypaja.fi
Levander Riina Sivistyslautakunta vj. 050 380 3479 riina.levander@ypaja.fi
Levomäki Heikki

 

Kunnanvaltuusto
Tekninen lautakunta pj.
Teknisen lautakunnan lupajaoston vpj.
040 001 5589 heikki.levomaki@ypaja.fi
Lintukangas Jari Sivistyslautakunta vj. 050 572 7068 jari.lintukangas@ypaja.fi
Lundström Juha
Kunnanvaltuusto
Kunnanhallitus
Tekninen lautakunta
040 088 3429 juha.lundstrom@ypaja.fi
Lähde Jouni Kunnanvaltuusto vj.
Teknisen lautakunnan lupajaosto
040 593 2494 jouni.lahde@ypaja.fi
Löfstedt Terhi Keskusvaalilautakunta vpj. 040 583 1380 terhi.löfstedt@ypaja.fi
Moilanen Heidi Kunnanvaltuusto vj.
Kunnanhallitus vj.
Sivistyslautakunta vj.
040 822 7881 heidi.moilanen@ypaja.fi
Myllymäki Miia Kunnanvaltuusto vj.
Kunnanhallitus vj.
Sivistyslautakunta
Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä yhtymävaltuuston jäsen.
 

040 823 2299

miia.myllymaki@ypaja.fi
Mäenpää Ville Kunnanvaltuusto I vpj.
Tarkastuslautakunta vj.
040 835 6939 ville.maenpaa@ypaja.fi
Niemi Eetu Kunnanvaltuusto.
Sivistyslautakunta
Keskusvaalilautakunta vj
KHSHP valtuusto
045 326 4188 eetu.niemi@ypaja.fi
Niemi Jouni Sivistyslautakunta vj. 040 735 8428 jouni.niemi@ypaja.fi
Oja Vesa Kunnanvaltuusto vj.
Sivistyslautakunta
045 677 3195 vesa.oja@ypaja.fi
Paloposki Jouni Kunnanvaltuusto
Keskusvaalilautakunta vj.
050 5747 736 jouni.palokoski@ypaja.fi
Pietiäinen Päivi
Keskusvaalilautakunta vj. 040 559 3112 paivi.pietiainen@ypaja.fi
Pyykkö Erkki Kunnanvaltuusto vj.
Sivistyslautakunta
040 763 2477 erkki.pyykko@ypaja.fi
Pyykkö Riitta Keskusvaalilautakunta vj. 0400 466 742 riitta.pyykko@ypaja.fi
Ruusiala Maarit Kunnanvaltuusto
Sivistyslautakunta pj.
050 563 9832 maarit.ruusiala@ypaja.fi
Rämö Jari Kunnanvaltuusto
Tarkastuslautakunta I vpj.
050 562 3116 jari.ramo@ypaja.fi
Saarikoski Virve Kunnanvaltuusto
Tarkastuslautakunta pj.
040 701 0563 virve.saarikoski@ypaja.fi
Saastamoinen Markku Kunnanvaltuusto
Kunnanhallitus I vpj.
Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä yhtymävaltuusto
045 311 1128 markku.saastamoinen@ypaja.fi
Salmi Eija Kunnanvaltuusto
Kunnanhallitus vj.
Sivistyslautakunta
KHSHP valtuusto
050 576 2420 eija.salmi@ypaja.fi
Schulman Nina Tarkastuslautakunta vj.
Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä yhtymävaltuusto
050 460 3484 nina.schulman@ypaja.fi
Seppä Kristiina Tekninen lautakunta vj. 040 703 2354 kristiina.seppa@ypaja.fi
Simola Veijo Keskusvaalilautakunta 050 373 7333 veijo.simola@ypaja.fi
Sivula Timo-Mikael Tekninen lautakunta 044 252 1036 timo.sivula@ypaja.fi
Suonpää Simo Keskusvaalilautakunta vj. 0500 982 193 simo.suonpaa@ypaja.fi
Suvanto Eeva Keskusvaalilautakunnan vj.
Sivistyslautakunta vj.
050 557 9047 eeva.suvanto@ypaja.fi
Syrjälä Matti Kunnanvaltuusto 050 371 3817 matti.syrjala@ypaja.fi
Timonen Jannika Kunnanvaltuusto vj.
Keskusvaalilautakunta vj.
Sivistyslautakunta vj.
050 307 0980 jannika.timonen@ypaja.fi
Varjorinne-Mäkeläinen Janika Keskusvaalilautakunta vj. 040 701 4195 janika.varjorinne-makelainen@ypaja.fi
Vastamäki Piia Kunnanvaltuusto vj.
Tarkastuslautakunta vj.
Tekninen lautakunta vj.
Teknisen lautakunnan lupajaosto
045 181 4004 piia.vastamaki@ypaja.fi
Vieraankivi Virve Keskusvaalilautakunta vj. 040 135 6335 virve.vieraankivi@ypaja.fi
Vähänen Jari Kunnanvaltuusto II vpj.
Keskusvaalilautakunta
040 842 4618 jari.vahanen@ypaja.fi
Väisänen Ari Kunnanvaltuusto vj.
Tekninen lautakunta
044 089 4481 ari.vaisanen@ypaja.fi
Vääri Anni

 

 

Kunnanvaltuusto
Kunnanhallitus
FSHKY tarkastuslautakunta
anni.vaari@ypaja.fi
 Ylösmäki Mirva Kunnanvaltuusto vj.
Keskusvaalilautakunta vj.
Kanta-Hämeen käräjäoikeuden lautamies
040 7738 754 mirva.ylosmaki@ypaja.fi